Mycie podłóg to jedna z najczęściej wykonywanych czynności sprzątających, które robimy niemal każdego dnia. Grunt to wiedzieć jak prawidłowo myć podłogi, by nie było na nich żadnych smug i przyjemnie nam się chodziło po całym domu. Producenci płynów do mycia podłóg oferują nam wiele produktów, które mają za zadanie ułatwić nam te codzienne, domowe obowiązki.
Z takiego samego założenia, czyli czynienia życia bardziej komfortowym, wychodzimy i my, czyli Albert Fresh. Oferujemy Wam w dziale chemii gospodarczej najlepsze profesjonalne płyny do mycia podłóg, dzięki którym rozprawicie się ze sprzątaniem niemal raz dwa. Podłoga z paneli, z gresu czy z drewna- jakąkolwiek podłogę masz pod swoimi stopami, u nas znajdziesz dobry płyn po podłóg, dzięki któremu będzie ona lśniła czystością. Wystarczy zrobić 4 kroki, by zakupy mieć u siebie w domu: zarejestruj się w naszym sklepie, zrób zakupy i opłać zamówienie oraz oczekuj na naszego dostawcę. To banalnie proste i wygodne! Dowozy realizujemy w Krakowie oraz w promieniu do 30 km od miasta- zapraszamy!
Skuteczne mycie podłogi - dobry mop + odpowiedni płyn do podłogi
Czasem wydaje się, iż mycie podłogi to banał- wystarczy machnąć mopem w prawo i w lewo i zrobione. Jednak nic bardziej mylnego i by odpowiednio umyć podłogi, zwłaszcza te z drewna, trzeba mieć pojęcie jak dobrze to zrobić. Podłogi drewniane lub te wykonane z paneli nie lubią nadmiaru wody, a więc mop, którym je myjemy, musi być porządnie odwirowany. Mop powinien być moczony w wodzie z dodatkiem specjalnie dedykowanego płynu do podłogi- przeznaczonemu do mycia uniwersalnego (np. podłóg z płytek) jak i do paneli czy do drewna. To jaki mop wybierzemy także ma całkiem spore znaczenie. W sklepach z wyposażeniem domu wybrać możemy mopy paskowe, płaskie, okrągłe obrotowe lub parowe. Coraz rzadziej podczas robienia codziennych porządków sięgamy po mopy sznurkowe- są one zasadniczo najtańsze, ale i najmniej dokładne w myciu podłóg. Dużo bardziej polecane i skuteczne są mopy płaskie, które posiadają prostokątną lub trójkątną stopę czyszczącą, pokrytą materiałem. Najczęściej materiałem tym jest mikrofibra, która idealnie pochłania kurz, a także nie pozostawia na podłogach smug. Mop płaski sprawdza się w myciu każdego rodzaju podłóg, jest także łatwy w konserwacji- materiałową końcówkę warto wybrać raz na jakiś czas w pralce. Mopy płaskie docierają niemal w każde, nawet trudno dostępne miejsca- jak np. przestrzenie pod łóżkami lub pod szafami, są świetne zwłaszcza do mycia dużych powierzchni. W sklepach możemy także wybierać spośród mopów płaskich ze spryskiwaczem lub z wyciskarką. Jeszcze inny rodzaj mopów to mopy obrotowe ze specjalnym systemem wyciskającym znajdującym się w wiadrze sprzedawanym w komplecie z mopem. Mopy obrotowe są świetne w usuwaniu nawet większych zabrudzeń, działają tak, iż nie wymagają użycia silnych detergentów, nie trzeba dotykać ich głowicy, by odwirować z nich nadmiar wody, a więc są bardzo wygodne. Grunt to wybrać taki mop obrotowy, który wykonany będzie z dobrego, chłonnego materiału. Nowością i rozwiązaniem, po które także sięgamy coraz częściej są mopy parowe, które do czyszczenia podłóg wykorzystują gorącą parę wodną. Mopy parowe nie tylko myją powierzchnie, ale także odpowiednio ją dezynfekują i działają antybakteryjnie. Nie trzeba ich wyciskać, myta podłoga pozostaje w pełni sucha, posiada dużą powierzchnię czyszczącą, a także nie wymaga użycia detergentów, by dokładnie umyć powierzchnie podłogowe. Jeśli już wybraliśmy odpowiedni rodzaj mopa, warto przyjrzeć się także płynom do mycia podłóg, bez których sam mop nic nie zdziała- o ile oczywiście nie jest mopem parowym.
Podłogi to bez wątpienia najbardziej i najszybciej brudzące się powierzchnie w naszych domach, a więc warto o nie dbać regularnie. Mogą być wykonane z drewna, ceramiki, linoleum, korka, kamienia czy żywicy epoksydowe, a do każdego z tych materiałów wybierzemy inny środek czyszczący. Każda z podłóg wymaga indywidualnego traktowania, które polega między innymi na doborze odpowiednich środków czyszczących i właściwego z nich korzystania. Z wszelkich płynów do mycia podłóg trzeba korzystać z umiarem, ponieważ ich nadmiar może pozostawiać na podłogach nieestetyczne smugi lub osady- np. na kamiennych posadzkach lub parkietach z olejowanego drewna.
Jeśli mamy w domu położone panele podłogowe, powinniśmy dbać o nie regularnie, a więc myć je chociaż co drugi dzień, a nawet codziennie z wykorzystaniem dobrych, niepieniących płynów do mycia podłóg. Podchodząc do tematu mycia paneli podłogowych w swoim domu, warto chociażby wiedzieć, jaką klasę ścieralności posiadają nasze panele- to także będzie miało znaczenie przy wyborze odpowiedniego preparatu do mycia. Codzienne pielęgnacja paneli powinna opierać się głownie o pielęgnację na sucho- a więc odkurzanie i zamiatanie. Jeśli myjemy panele na mokro, mop lub szmatka powinny być wilgotne, ale nie mokre. Detergentów powinno się używać mało- co najwyżej jedną zakrętkę na wiadro wody, nie więcej- ponadto płyn do mycia podłóg z paneli powinien być delikatny. Domowym sposobem na czyszczenia może być z kolei dodanie odrobiny octu.
Podłogi wykonane z ceramiki czy np. z linoleum można śmiało myć używając uniwersalnych płynów do mycia podłóg. Płyny takie doskonale myją i czyszczą powierzchnie, które nie wymagają szczególnego traktowania, jak np. drewniane. Ponadto pozostawiają na podłogach przyjemne aromaty i świeżość na cały dzień.
Troska o drewniane podłogi, czyli profesjonalne płyny do mycia podłóg
Jeśli mamy w swoim domu prawdziwe drewniane podłogi lub parkiety, warto dbać o nie szczególnie. Tutaj jedynymi wartymi uwagi detergentami są profesjonalne płyny do mycia, dedykowane powierzchniom drewnianym. Bardzo dobrym produktem jest dostępny u nas płyn marki Sidolux do czyszczenia drewna, zawierający w sobie olejek z pomarańczy. Ten profesjonalny płyn do mycia podłóg doskonale rozprowadza się po powierzchni, myje i czyści, zawiera kompleks substancji aktywnych, które wzmacniają jego skuteczność, pozostawia piękny, cytrusowy zapach, a także chroni drewnianą podłogę przed negatywnym wpływem wilgoci. Dzięki recepturze wzbogaconej o woski pochodzenia naturalnego, ułatwiają rozprowadzanie płynu, pielęgnują oraz zabezpieczają podłogę przed wnikaniem wody w jej głąb.
Podłogi wykonane z drewna należy bezwzględnie myć dobrze wyciśniętym mopem, który jest jedynie wilgotny, ale nigdy nie mokry. Zalecane jest również unikanie wszelkich środków o odczynie kwasowym, które mogą zniszczyć podłogę. Płyny do mycia materiałów drewnianych powinny być rozcieńczane w zimnej wodzie. Pomieszczenie, w którym znajduje się podłoga wykonana z drewna, powinno być dobrze wietrzone, posiadać dobrą cyrkulację powietrza, a temperatura w takim pomieszczeniu nie powinna przekraczać 24 stopni Celsjusza. Drewniane podłogi warto oszczędzać. Jeśli więc jesteśmy w domu chodźmy po nich w miękkich kapciach, a nie w szpilkach czy w korkach do gry w piłkę nożną.
Czy w sklepie Albert Fresh w Krakowie można kupić profesjonalne płyny do mycia podłóg z darmową dostawą?
Oczywiście. Posiadamy ofertę dobrych płynów do podłóg, a także dowozimy je klientom prosto pod wskazany adres w Krakowie i w najbliższych okolicach. Warunkiem bezpłatnej dostawy jest zrobienie zakupów na minimum 49 złotych. Zapraszamy!
Dlaczego do mycia podłogi drewnianej stosować należy jedynie zimną wodę?
Zimna woda jest dla drewnianej podłogi bezpieczniejsza, zwłaszcza dla tej olejowanej. Zimna woda, w porównaniu z wodą ciepłą, nie zmyje z podłogi zabezpieczającej warstwy oleju, a podłoga będzie zabezpieczona na dłużej.
Jak nie rysować podłogi za pomocą mebli?
Przestawianie krzeseł, foteli czy przemeblowywanie wnętrz może trwale zarysować nawet najbardziej twardą podłogę. Dlatego też warto stosować filcowe nakładki na nóżki mebli. Dzięki temu podłoże pod nimi nie podlega zarysowaniom, a domownicy i goście mogą swobodnie korzystać z krzeseł i innych elementów wyposażenia.
Jak myć podłogę z gresu?
Podłogę z gresu- np. w kuchni lub w łazience, najlepiej jest myć dobrze wyciśniętym mopem obrotowym lub płaskim z dodatkiem uniwersalnego płynu do mycia podłóg o ulubionym zapachu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie roztworu wody z octem w proporcji 3:1, co jest skutecznym domowym sposobem na mycie gresowych posadzek.
Jak myć podłogi wykonane z kamienia?
Podłogi kamienne należy myć delikatną, miękką ściereczką, np. z mikrofibry. Zaleca się unikać kolistych ruchów i usuwać plamy, przesuwając ściereczką z góry na dół lub z prawa na lewo. Do usuwania plam, przebarwień czy zabrudzeń najlepiej używać wody z dodatkiem płynu do naczyń lub specjalnego środka do podłóg kamiennych.